Najczęściej zadawane pytania (FAQ)


Informacje ogólne
Instalacja
Użytkowanie programu

Informacje ogólne

Co to jest PDFCreator, którego ikonka pojawia się w obszarze powiadomień systemu? Czy można go wyłączyć?

Program PDFCreator jest instalowany wraz z systemem Repossium, służy do obsługi wirtualnej drukarki Deponuj w Repossium, oraz do wykonywania niektórych wewnętrznych operacji. Nie należy usuwać programu PDFCreator, ani zmieniać ustawień drukarki Deponuj w Repossium - spowoduje to niestabilną pracę Repossium. Można natomiast dodać własne wirtualne drukarki korzystając z programu PDFCreator - proces ten jest szczegółowo opisany w pomocy programu PDFCreator.

Instalacja

Nie można nawiązać połączenia z bazą danych, dlaczego?

W przypadku instalacji sieciowej na serwerze powinien być otwarty port 1433 (TCP) dla serwera SQL oraz w niektórych przypadkach również port 1434 (UDP) dla usługi SQL Browser.

Już mam zainstalowany serwer z instancjami nazwanymi. Czy program będzie działał?

W przypadku instancji nazwanych, szczególnie jeśli nie ma domyślnej, a tylko same nazwane (i jest ich kilka) - do ustanowienia połączenia może być konieczne otwarcie portu dla usługi SQLBrowser. Wszystko zależy od konfiguracji serwera SQL (SQL Server Management) i ustawienia IP oraz portów na których serwer słucha oraz włączenia odpowiednich protokołów.

Podczas instalacji Repossium dodaje drukarkę wirtualną "Deponuj w Repossium" która działa w oparciu o program PDFCreator. Czy jest możliwe wykorzystanie programu PDFCreator bez używania Repossium (jako zwykłej wirtualnej drukarki)?

Program PDFCreator instalowany wraz z pakietem Repossium pozwala na dodanie wielu wirtualnych drukarek. Jedna z nich (o nazwie Deponuj w Repossium) jest uruchamiana automatycznie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać inne wirtualne drukarki, wykonujące konwersję do PDF, lub JPG. Nie wymaga to ponownej instalacji czegokolwiek - po wywołaniu programu PDFCreator (z menu start lub obszaru powiadomień), należy wybrać w menu Drukarka opcję Drukarki i skonfigurować kolejną drukarkę wirtualną według własnych potrzeb. Proces jest szczegółowo opisany w pomocy do programu PDFCreator.
UWAGA: Drukarka Deponuj w Repossium, oraz profile Repossium i RepossiumTemplate są niezbędne do poprawnego działania programu Repossium i nie należy ich usuwać ani modyfikować.
Repossium współpracuje z programem PDFCreator w wersji 0.9.9 - jeżeli użytkownik posiada starszą wersję, należy ją odinstalować przed instalacją Repossium.

Użytkowanie programu

Pobieranie dokumentów z Aktywnego folderu działa nieprawidłowo. Dokumenty są częściowe, nieczytelne, lub wywołują różne błędy.

Oznacza to że urządzenie lub program dostarczające pliki do aktywnego folderu zapisuje niepełne / tymczasowe pliki i nie blokuje do nich dostępu. Aby ten problem ominąć, należy przestawić tryb pracy aktywnego folderu na opcję po ustalonym czasie od ostatniego zapisu, po czym (eksperymentalnie) ustalić odpowiedni czas. Konfiguracji aktywnego folderu dokonuje się w oknie Konfiguracja w zakładce Ustawienia użytkownika.

 
 

  Licencja programu | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt Copyright © 2010-2021 Codeon s.c.